Pomysły na zabawy z dzieckiem

0
705
fot. pixabay

Każdy rodzic powinien z dzieckiem spędzać kreatywnie czas. To bardzo ważne dla jego rozwoju. Wiesz przecież, że dzieci szybko się nudzą. Dlatego też pomysły na zabawę z maluchem, jeśli zostajesz w domu, powinieneś mieć przygotowane. Nikt nie lubi jak one marudzą. Dlatego też warto pomyśleć i zastanowić się, co robić z pociechą w domu.

Pieczenie ciasteczek

Pieczenie ciasteczek to bardzo dobry pomysł. Możesz upiec ze swoim dzieckiem różne wzory. Pozwól mu też je przyozdobić.

Zabawa w teatrzyk

Ciekawe rozwiązanie to też zabawa w teatrzyk. Możecie odgrywać różne role. Możecie też pobawić się pacynkami. To na pewno przyczyni się do rozwoju Twojego dziecka, wyzwoli jego kreatywność.

Sesja fotograficzna

fot. pixabay

Możesz także z dzieckiem zrobić sesje fotograficzną. To doskonały pomysł!

Kolorowanki

Możesz wydrukować kolorowanki z internetu. Dać dziecku do pokolorowania.

Gry planszowe

Gry planszowa to prosta i tradycyjna gra. Jednak dostarcza maluchom dużo zabawy i frajdy! Warto na nie się zdecydować. Gier planszowych na rynku jest bardzo dużo. Jest z czego wybierać. Do gry śmiało można zaprosić członków rodziny.

Spacery, plac zabawy, czyli czas spędzony na świeżym powietrzu

Możesz iść na plac zabaw z dzieckiem. Na dłuższym spacer również. Możesz zabrać psa. Ważne jest, aby trochę czasu Twój maluch pobył na świeżym powietrzu.

Gotowanie. Domowa pizza!

Możecie również czas z dzieckiem spędzić w kuchni. Przygotować jakąś dobrą pizzę. Składniki mogą być przeróżne.

Zabawa w sklep

Zabawa w sklep również jest ciekawą propozycją. Do tego będzie potrzebna zabawkowa kasa fiskalna. Możecie także pobawić się w kosmetyczkę, fryzjera.

Prezenty dla innych

Czas z dzieckiem możecie spędzić na robieniu prezentów dla innych np. dla dziadka, babci. Może być to kartka, jakiś stroik, rysunek. Wszystko zależy od Ciebie i od kreatywności Twojej pociechy.

Domki z kart

Robienie domków z kart to też jakaś opcja. Na pewno ćwiczy u Twojego dziecka koncentrację.

Seans bajkowy

Seans bajkowy to też dobry pomysł. Wybierz kilka bajek i razem wspólne je obejrzyjcie. To dla dziecka na pewno będzie dobrą zabawą! Możesz do tego przygotować jakieś zdrowe przekąski, popcorn.

Karaoke z dzieckiem

fot. pixabay

Karaoke z dzieckiem to bardzo kreatywna zabawa! Wybierz najlepsze repertuary i śpiewajcie wszyscy razem. Inna opcja to zrobienie domowej imprezy. Możecie tańczyć. Dzieci lubią ruch!

Może nauka języków obcych?

Nie ma wątpliwości, że czas z dzieckiem spędzony na nauce języków obcych, nie będzie stracony. Mogą być to np. kalambury. Dziecko będzie musiało odgadywać np. zwierzęta po angielsku.

Zabawa w restaurację

Zabawa w restauracja wydaje się też interesującą opcją. Dzieci lubią wcielać się w różne postacie.

Czytanie książek

Możecie też wraz z dzieckiem poczytać bajki. Jeśli ono umie, to niech spróbuje. Ty również możesz mu poczytać.

Origami

Orgiami to też dobra propozycja. Może się okazać, że Twoje dziecko ma talent plastyczny? Warto z maluchami próbować różnych rzeczy. Rozwijać ich pasje, zainteresowania.

Wklejanie zdjęć do albumu

Jeśli masz wydrukowane już zdjęcia, możesz wraz ze swoją pociechą powklejać je do albumu. Tak samo czas możecie spędzić na oglądaniu zdjęć. Będziesz mogła poopowiadać dziecku o tamtych czasach, członkach rodziny. Dzieci lubią słuchać ciekawych historii.

Klocki

Poukładajcie klocki. To bardzo rozwojowa zabawa. Klocki u dzieci wyzwalają dużo kreatywności.

Malowanie twarzy

Możesz pomalować dziecku twarz. Maluchy to kochają! Na festynach często się to odbywa. Spraw swojej maluszkowi przyjemność i pomaluj mu twarz.

Ozdabianie pudełeczek

Dzieci lubią ozdabiać. Możesz spędzić ze swoim maluchem czas na ozdabianiu pudełeczek. Mogą być to też albumy do zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here