Zupa na odchudzanie

0
1715
zupa na odchudzanie

Czy da się w prosty sposób schudnąć wystarczającą ilość kilogramów? Czy istnieje jakiś posiłek, który sprawi, że w mgnieniu oka stracimy 9 kg w ciągu tygodnia? Według słynnej Brazylijki taką dietą jest dieta zupowa. Ogarnęła ona nie tylko społeczność brazylijskich kobiet, ale i cały współczesny świat. Jest prosta i szybka w przygotowaniu. Dostarcza odpowiednią ilość składników odżywczych i pomaga schudnąć. Zupa na odchudzanie to idealny patent zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy pragną zrzucić trochę boczków.

Jedz i chudnij za pomocą zup

W polskiej kuchni królują zupy. To prosta potrawa, którą można przygotować z praktycznie każdego składnika, który mamy w domu. Swego czasu popularność biła zupa śmieciowa, do której wrzucało się warzywa i mięso, które akurat mieliśmy w domu. Nie potrzeba również specjalistycznych umiejętności, by ją przygotować. Praktycznie każda zupa gotuje się sama, a jej przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Ponadto, taki garnek zupy przygotować można na kilka dni dla 4-osobowej rodziny. Jednak jak ona wpływa na odchudzanie?

Zupy składają się w głównej mierze z warzyw i bulionu, który z nich powstaje. Są więc niskokaloryczne, a po dodaniu do nich mięsa oraz zaprawieniu nabiałem, śmietanką czy mlekiem, się stają pełnowartościowym posiłkiem. Spożywać je możemy zarówno na obiad, jak i śniadanie i kolację, w zależności od preferencji. Zastąpią każdy posiłek, dadzą nam energii i nie obciążą organizmu. A do tego będą przyczyniać się do utraty wagi, gdyż w ciągu jednego dnia, spożywając tradycyjnie pięć porcji takiej zupki, dostarczymy do organizmu około 1000 kcal. Czyli praktycznie połowę zapotrzebowania dla przeciętnego człowieka.

Możesz przejść na dietę składającą się jedynie z zup, jednak może ona trwać maksymalnie tydzień, a potem będziesz musiał wprowadzić do jadłospisu inne potrawy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest spożywanie zupy jako dwa posiłki w ciągu dnia i przebywanie na niej tak naprawdę do woli. Zapewni nam ona minerały, składniki odżywcze i dadzą poczucie różnorodności. Pamiętaj jednak, by do takich zup nie dodawać zbędnych zagęstników. Jeśli chcesz schudnąć zrezygnuj z białego ryżu i makaronu, ogranicz również spożywanie ziemniaków w zupie. Postawić możesz na tradycyjne zupy, takie jak pomidorowa, żurek czy ogórkowa, albo pójść o krok dalej i skorzystać z opcji zup krem. Będą one idealne na czekające nas letnie upały, są proste w przygotowaniu, a niektóre z nich można spożywać na zimno w postaci chłodnika. Na takiej diecie, może i nie schudniecie 9 kg w ciągu tygodnia, ale z pewnością stracicie około 2 czy 3 kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here