Jak nauczyć się rysować?

0
735
fot. pixabay

Rysowanie może być naprawdę przyjemnością! To twórcze i kreatywne zajęcie. Pobudza przede wszystkim do myślenia. Czas na rysowanie nie jest stracony! Jedni mają talent i potrafią rysować. Jednak każdy może się nauczyć tej sztuki. Naprawdę warto!

10 kroków jak nauczyć się rysować

fot. pixabay

Dużo eksperymentuj!

Eksperymentowanie jest bardzo ważne w rysowaniu. Nie bój się nowych rzeczy. Nie miej strachu również przed tym, że coś Ci się nie uda. Możesz dopiero za dziesiątym razem Ci to wyjść! Ważne jest, aby się nie poddać. Przede wszystkim także znajdź swój styl, technikę rysowania. Możesz eksperymentować z różnymi rzeczami np. z kolorem, kompozycją, sposobem wykonania! Warto próbować. Może akurat spod Twojej ręki powstanie coś bardzo oryginalnego i pomysłowego.

Nie mów, że nie masz talentu. To tylko opóźnia Twój rozwój oraz całą naukę rysowania

Nie zwalaj całej winy, że coś Ci nie wyszło na talent. Każdy ma choć odrobinę talentu w rysowaniu! Jednak wiedz, że musisz mieć czas na tą naukę. Najwięksi mistrzowie również godzinami pracowali nad swoimi dziełami. Dlatego też rysuj jak najwięcej. To sprawi, że zdobędziesz tą umiejętność! Nie zawsze Ci coś wyjdzie. Musisz być o tym uświadomiony. Jednak z czasem będzie usatysfakcjonowany ze swojej pracy. Wytrwałe osoby zawsze osiągną swój cel.

Droga może okazać się długa. Musisz być wytrwały! Nie idź też na skróty

fot. pixabay

Co jest najważniejsze w nauce rysowania? Najważniejsze w nauce rysowania jest dużo energii, zapału. Nie ma też czegoś takiego jak przyspieszony kurs. Czasami może być naprawdę bardzo ciężko. Jednak nie poddawaj się! Efekty z czasem mogą być bardzo zadowalające. Pamiętaj, abyś ćwiczył jak najwięcej. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć zamierzony cel. Bycie konsekwentnym również jest bardzo ważne. Najlepiej, abyś ćwiczył każdego dnia.

Nie przestrasz się porażek. Każdy, kto dąży do sukcesu je odnosi!

Myślisz, że zostaniesz mistrzem rysowanie, gdy tylko zasiądziesz nad kartką? To wymaga sporo pracy. Może Ci nie wyjść coś za pierwszym razem. Może to wyglądać okropnie, ale nie zrażaj się. Rysowanie to jest pewne wyzwanie! Gromadź też swoje szkice. Dzięki temu będzie miał porównanie. Zobaczysz, jakie postępy już zrobiłeś.

Musisz sobie uświadomić, że nauczyć się rysować możesz bez względu na wiek

Przyjęło się przekonanie, że to dzieci uczą się najszybciej. Jednak dorośli są bardziej cierpliwi. Bardziej też zdyscyplinowani. Wiedzą jaki mają cel. Dążą do niego wytrwale. Dlatego dorośli również mogą nauczyć się świetnie rysować.

Możesz skorzystać z darmowych lekcji rysowania

Darmowe lekcje rysowania możesz obejrzeć na youtube. Zajrzyj również na pinterest. Na youtube jest mnóstwo tutoriali. Jednak na tej drugiej stronie również znajdziesz mnóstwo poradników oraz przydatnych infografik.

Na początek nie kupuj drogich przedmiotów

Na początku wystarczy Ci ołówek i papier. Nie musisz kupować drogich przyborów.

Określ, co chciałbyś rysować. Cel jest ważny

Określ, co chciałbyś rysować. Musisz też pomyśleć dlaczego chcesz to robić. Powodów może być  bardzo wiele. Możesz to robić tylko dla swojej przyjemności. Wystarczy wtedy, że będziesz rysował wszystko. Naprawdę możesz puścić wodzę fantazji. Nie musisz uczyć się  teorii rysowania. Praktyka jest bardzo ważna! Jeśli chcesz np. zacząć rysować ludzi, musisz jednak już opanować klasyczne podstawy rysunku. Dlatego też np. kurs może Ci się przydać. Możesz też oglądać tutoriale.

Naucz się rysować proste kreski

Umiejętność rysowania prostej kreski jest bardzo ważna. Szczególnie, gdy np. rysujesz budynki.

Poradź się doświadczonego rysownika

Bardzo dobrze jest poradzić się doświadczonego rysownika. On wskaże Ci, co robisz dobrze, a co nie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here