Jak dbać o włosy? Wskazówki i porady

0
691
fot. pixabay

Dbanie o włosy jest bardzo ważne. Jeśli robisz to odpowiednio, będziesz mogła cieszyć się pięknymi, zdrowymi i lśniącymi włosami. Musisz koniecznie poznać wskazówki, jak dbać o swoje włosy! Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowana.

Dlaczego Twoje włosy są w złym stanie?

Czasami jest tak, że po prostu masz złą dietę. Możesz mieć również problemy zdrowotne. Wszystko też zależy od hormonów. Jednak powodem Twojego złego stanu włosów mogą być również źle dobrane kosmetyki. Przyjrzyj się raz za jakiś czas swoim włosy. Jeśli widzisz, że nie wyglądają one dobrze, zmień szampon i odżywkę. Szampony do włosów należy dobierać odpowiednio!

Suszarka i prostownica

fot. pixabay

Suszarka i prostownica może niszczyć włosy. Jednak bardzo wiele kobiet używa ich bardzo często. Możesz korzystać z suszarki i prostownicy. Jednak powinnaś stosować się do pewnych zasad. Trzymaj to pierwsze urządzenie 20 cm od głowy.

Jeśli nie musisz suszyć głowy, nie susz jej

Suszenie naturalne jest dużo lepsze. Nie niszczy włosów. Dlatego też, jeśli możesz sobie na nie pozwolić, nie wychodzić z domu po umyciu, to rób tak. Wytrzyj mokre włosy i nie zakładaj na nie ręcznika. Jeśli już je suszysz, to nałóż jakiś kosmetyk ochronny. Jeśli zaś prostujesz włosy, musisz je mieć suche. To samo również tyczy się lokówki.

Wypadające włosy

Jeśli Twoje włosy wypadają, koniecznie musisz skonsultować się z lekarzem. Nie lekceważ tego problemu. Przyczyną wypadania włosów może być jakieś zaburzenie albo choroba. Bardzo dużo też osób chorych na cukrzyce zmaga się z wypadaniem włosów. Może nawet w tym przypadku dojść do łysienia.

Podcinaj regularnie końcówki

fot. pixabay

Pamiętaj, aby regularnie podcinać końcówki. Na pewno wygląd włosów będzie lepszy. Nie przyspieszysz wzrostu włosów przez ich podcinanie. Jednak na pewno Twoja fryzura będzie się lepiej prezentowała.

Olej rycynowy na włosy

Do pielęgnacji włosów możesz stosować olej rycynowy. Szczególnie, jeśli one Ci wypadają. Możesz go używać dwa razy w tygodniu. Po 2 godzinach po wcieraniu, umyj włosy!

Jak często myć włosy?

fot. pixabay

Włosy powinnaś myć każdego dnia. Jednak niektóre Panie myją włosy rzadziej. Jeśli nie wymagają one mycia, nie muszą tego robić tak często. To prawidłowe działanie. Oczywiście włosy nie mogą wyglądać na przetłuszczone. Wygląda to po prostu brzydko. Ważny jest także dobór odpowiedniego szamponu i ewentualnie odżywki.

Suplementy

Suplementy mogą poprawić kondycję Twoich włosów. Dzięki nim i odpowiedniej pielęgnacji mogą wyglądać zawsze pięknie, zdrowo. Suplementy na pewno pomagają utrzymać zdrowy wygląd Twoich włosów.

Czy technika mycia włosów jest istotna?

Bardzo ważne jest również, abyś myła włosy w odpowiedni sposób. Wystarczy myć je opuszkami palców. Lekko masować. Piana wystarczy, aby usunąć z nich zanieczyszczenia. Warto myć je dwukrotnie.

Jaka odżywka do włosów?

Musisz spojrzeć na swoje włosy. Zobaczyć, jaki jest ich stan oraz kondycja. Dobierz taką, która pomoże Twoim włosów. Odpowiednio nawilży, zregeneruje, nada blasku. Powinnaś używać jej codziennie. Efekty na pewno będą doskonałe!

Nie zbyt dużo kuracji

Pamiętaj, nie przesadź z kuracjami. Zbyt dużo, nie zadziała dobrze na Twoje włosy. Dlatego też nie używaj odżywki na mokro i na sucho. Jak używasz na mokro, to już nie używaj na sucho.

Można myć włosy samą odżywką

Teraz jest moda na mycie włosów samą odżywką. Podobno się sprawdza. Wiele blogerek poleca.

Peeling na włosy

Peeling na włosy jest bardzo korzystny dla Ciebie! On przede wszystkim oczyszcza skórę głowy. Na pewno przyspieszy wzrost włosa. Jeśli więc je zapuszczasz, to jest to bardzo dobry pomysł. Peeling również sprawia, że Twoje włosy tak się nie przetłuszczają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here