Mezoterapia igłowa – popularny zabieg do zadań specjalnych

0
797
Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. I trudno się dziwić, bo jej efekty mogą być naprawdę spektakularne!

Odżywienie skóry, redukcja zmarszczek, rozjaśnienie cieni pod oczami, a nawet stymulacja wzrostu włosów – dzięki swojemu różnorodnemu zastosowaniu zabieg mezoterapii igłowej jest szeroko wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrana dawka składników odżywczych potrafi poradzić sobie z rozmaitymi problemami, z którymi borykają się pacjenci.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Przed przystąpieniem do procedury lekarz przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, w którym wyjaśnia kolejne kroki postępowania. Zabieg może być poprzedzony nałożeniem na twarz kremu znieczulającego, dzięki któremu pacjent nie będzie odczuwał bólu podczas nakłuwania skóry. Sama procedura jest prosta. Za pomocą igły lub kaniuli operator wprowadza w głębsze warstwy skóry odpowiedni koktajl składników odżywczych. Wyróżnia się m.in. preparaty na bazie kwasu hialuronowego połączone z witaminami i aminokwasami. Taka mieszanka nie tylko dogłębnie nawilży skórę, ale również spowolni proces starzenia. Sporą popularnością cieszą się także zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Koncentrat płytek krwi pacjenta oraz niewielka ilość osocza pobudza procesy regeneracyjne skóry, stymulując ją do produkcji kolagenu. W efekcie skóra jest widocznie odmłodzona i odżywiona.

Kto może skorzystać z zabiegu mezoterapii?

Przede wszystkim te osoby, które chciałyby zadbać o stan swojej skóry. Terapia korzystnie wpływa bowiem na jej wygląd. Preparaty z witaminą C mogą przynieść efekt rozświetlający cerę i wyraźnie rozjaśniający cienie pod oczami. Mezoterapia igłowa skóry głowy stymuluje natomiast mieszki włosowe i znacznie przyśpiesza porost nowych włosów. Polecana jest osobom, które chciałyby zagęścić swoją fryzurę lub zniwelować pojawiające się z wiekiem zakola. Warto także wspomnieć, że terapia może znaleźć zastosowanie także na skórze dłoni. Odpowiednio dobrany preparat wygładzi zmarszczki i nawilży delikatną skórę dłoni.

Przygotowanie do zabiegu i możliwe powikłania

Mezoterapia igłowa to bezpieczny zabieg, z którego mogą skorzystać zarówno panowie, jak i panie. Nie trzeba się do niego szczególnie przygotowywać, a procedura może być przeprowadzana o dowolnej porze roku. Warto mieć jednak na uwadze, że po zabiegu w miejscach nakłuć mogą pojawić się niewielkie siniaczki, które jednak szybko wchłaniają. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się 2-3 dniową przerwę od wizyt na basenie i solarium. Opiekunowie zwierząt domowych powinni natomiast pilnować, by pupil nie lizał ich po twarzy.

Gdzie na zabieg?

Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa to zabieg z przerwaniem ciągłości skóry, dobrze więc, by przeprowadzała go osoba z wykształceniem medycznym. W naszym gabinecie rodzaj terapii dobiera lekarz medycyny estetycznej dr Włodzimierz Rosiński. Szczegóły dotyczące zabiegu znajdują się na stronie: wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here