Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną

0
740
fot. pixabay

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną jest niezwykle ważny. Dlaczego? Pierwsze wrażenie jest istotne! Musisz więc ubrać się stosownie i odpowiednio. Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany tym tematem.

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Na pewno gustownie i z klasą. Postaw raczej na prostotę. Ubierz się też wygodnie. Tak, abyś tym sam czuła się dobrze i komfortowo. Nic nie może zakłócać Twoich ruchów. To może zostać źle odebrany.

Dowiedz się więcej o dress code, które obowiązuje w pracy

Możesz należy ubierać według panujących zasad. Dowiedz się, jak strój obowiązuje na stanowisko, o które się ubiegasz.

Czy luźny strój jest dopuszczalny na rozmowę kwalifikacyjną?

fot. pixabay

To ważne, abyś w stroju czuła się wygodnie. Jednak nie może być to zbyt luźny strój. Nie możesz przyjść w dresach! Ubierz się elegancko!

Czy istnieje duża swoboda w doborze jeansów i bluzek? Rozmowa kwalifikacyjna

Nie możesz przyjść w krzykliwych wzorach i jeansach. Pamiętaj strój powinien odzwierciedlać Twoje kompetencje! Dlatego też zrezygnuj z takiej kreacji. Wyraź przez strój swoje zaangażowanie. Możesz np. ubrać spódnicę za kolano, marynarkę, spodnie. Koszule jak najbardziej pasują na rozmowę kwalifikacyjną!

Postaw na prostotę i skromność. Nie odkrywaj za dużo ciała!

Nie powinnaś na rozmowę kwalifikacyjną przychodzić w odsłoniętych ramionach i dekolcie. Postaw raczej na skromność.

Kobiecy garnitur, czy jak wzbudzić respekt

fot. pixabay

Damski garnitur to na pewno bardzo elegancka kreacja! Wzbudza respekt. Kobiecy garnitur również wzbudza zaufanie. Jednak wybierz taki, który jest w  bardziej w stonowanych barwach. Dobrym rozwiązaniem są kolory takie jak granat, beż, brąz. Nie ubieraj się także cała na czarną. Jakiś element musisz być w innym kolorze.

Makijaż i rozmowa kwalifikacyjna

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną powinien być stonowany. Nie maluj się w wyrazistych kolorach. Postaw na bardziej delikatniejszy makijaż. Pomaluj się neutralnymi kolorami. Możesz użyć do make-up eyelinera. Wytuszuj rzęsy. Postaw na naturalność! Usta również nie maluj na jakiś krzykliwy kolor. Na pewno czerwony nie będzie odpowiednim wyborem.

Obuwie i rozmowa kwalifikacyjna

Płaskie buty są jak najbardziej odpowiednie. Jeśli decydujesz się zaś na szpilki, to raczej wybierz te nie wysokie. Buty powinny też zasłaniać pięty i palce. Obuwie musi być zawsze czyste!

Klasyczne stroje ubrań

Ubrania na rozmowę kwalifikacyjną nie powinny być obcisłe. Raczej dopasowane. Mogą podkreślić Twoją figurę. Hasło przewodnie to minimalizm!

Rozmowa kwalifikacyjna. Branża kreatywna

W przedsiębiorstwach młodych lub w branży kreatywnej istnieje duża modowa dowolność. Zazwyczaj nie ma określonego dress code. Modny, luźny strój w tym przypadku jest jak najbardziej dopuszczalny!

Dobór stroju. Na co musisz koniecznie zwrócić uwagę?

Jest kilka rzeczy, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę. Twój strój powinien:

  • być wygodny, komfortowy. Powinnaś dobrze w nim się czuć
  • ukazywać szacunek do pracodawcy
  • budzić respekt, zaufanie
  • być odzwierciedleniem Twoich kompetencji
  • powinien być stylowy, gustowny, elegancki. Ukazywać Twoje poczucie estetyki
  • ukazywać to, że potrafisz stosownie się ubrać do danej sytuacji

Rodzaje dress code’u

Warto wiedzieć, że można wyróżnić różne rodzaje dress code’u. Będzie to casual, smart casual, business i business casual.

Jakich błędów nie popełnić, jeśli chodzi o dobór stroju na rozmowę kwalifikacyjną?

Twój strój nie może być zbyt obcisły. Nie wygląda to estetycznie. Nie powinien również odsłaniać zbyt dużo Twojego ciała. Przykładowo dekolt, czy odkryte ramiona, plecy na rozmowę kwalifikacyjną nie pasują. Postaw raczej na skromność. Zbyt odważne dodatki też są nieodpowiednie. Twoje ubranie musi być czyste. Jeśli będą na nim jakieś plamy, zabrudzenie to jest to duży błąd z Twojej strony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here