Ekstrawertyk. Czym charakteryzuje się ten typ osobowości?

0
750
fot. pixabay

Ekstrawertyk to typ osobowości, który charakteryzuje się tym, że lubi przebywać wśród ludzi. Wśród ludzi zyskuje energię. Natomiast w samotności traci ją. Ekstrawertycy są zawsze pozytywni, bardzo energiczni, weseli radości. Kochają życie. Kochają pracę z ludźmi. Spotykać się z nimi, rozmawiać. 

Ekstrawertycy lubią być w centrum uwagi

Ekstrawertycy bardzo lubią być w centrum zainteresowania. Kochają, gdy ich uwaga jest na nich skupiona. To osoby, które uwielbiają nowe wyzwania.

Jak rozpoznać, że jesteś ekstrawertykiem?

fot. pixabay

Jacy są ekstrawertycy? Na pewno to osoby, które są bardzo pewnie siebie, ale również zdecydowani. Kochają przebywać wśród ludzi. Zawsze dużo gadają. Robią to w sposób głośny. Zdarza im się też mówić bardzo szybko. Bardzo łatwo nawiązują znajomości. Nawet wśród obcych ludzi. Potrafią czuć się bardzo zmęczeni. Ze względu na to, że mają bardzo dużo spraw na głowie. Ich tryb życie też jest bardzo intensywny. Lubią ciągle coś robić, pracować, uczyć się. Czują się bardzo źle, gdy ich czas odpoczynku zaczyna się wydłużać. Ekstrawertycy to również bardzo dobrzy przywódcy. Gdy przebywają z ludźmi czują bardzo dużo energii. Bardzo lubią z nimi współpracować. Sprawia im to radość, przyjemność. Można też u nich zauważyć to, że utrzymują kontakt wzrokowy z innymi osobami.

Ekstrawertycy w dzisiejszym świecie

fot. pixabay

Ekstrawertycy w dzisiejszym świecie to ludzie, którzy naprawdę sobie w nim radzą. Mają oni wiele zalet. Inni ludzie naprawdę ich dostrzegają. Ekstrawertycy naprawdę potrafią na siebie zwracać uwagę. Są oni bardzo żywiołowi! Nic dziwnego, że ludzie nimi zawsze są żywo zainteresowani.

Ekstrawertycy nie mają samych zalet. Maja również wady

Oczywiście to nie jest tak, że ekstrawertycy mają same zalety. To też ludzie. Mają swoje wady. Potrafią opowiadać, dużo gadać. Są dobrzy w rozmowie. Jednak nie są dobrymi słuchaczami. Osoby ekstrawertyczne zawsze mają bardzo dużo spraw na głowie. Dlatego też często czują się smutni. Łatwiej także stają się zmęczeni. Ekstrawertycy to także osoby, które łatwo ulegają swoim emocją. Szczególnie w sytuacjach, które naprawdę są dla nich stresujące. Bardzo potem tych decyzji żałują. Zdarza im się też zdradzać. Po prostu ekstrawertycy kochają nowe doznania.

Czy ekstrawertyk i introwertyk nadają się razem?

Czasem ekstrawertyk i introwertyk bardzo dobrze się dogadują. Mogą być nawet mężem i żoną. Naprawdę może między tymi dwoma osobami dojść do porozumienia. Mogą się bardzo dobrze dogadywać i przede wszystkim może udać się dwojga tym ludziom być niezwykle szczęśliwymi razem! Ekstrawertyk lubi dużo rozmawiać, introwertyk natomiast słuchać. Oboje mogą być świetnym dla siebie uzupełnieniem. Czasami takie pary dogadują się lepiej niż inne. Ciągle mogą się sobą inspirować i naprawdę tworzyć wyjątkowy związek.

Czym zawodowo może zajmować się ekstrawertyk?

Ekstrawertyk idealnie nadaje się do pracy z ludźmi. Może pracować jako np. rzecznik prasowy, doradca klienta, dziennikarz, coach. Ekstrawertycy też są dobrymi kierownikami. Świetnie odnajdują się na tym stanowisku pracy. Naprawdę są to ludzie bardzo komunikatywni. Ludzie lubią ekstrawertyków.

Ekstrawertycy nie boją się ryzyka

Ci ludzie mogą podejmować ryzykowne decyzje. Czasami też ryzykownie się zachowują. Nie boją się. Są pewni siebie i wiedzą, że im się uda.

Ekstrawertycy pozytywnie patrzą na przyszłość

Ekstrawertycy zawsze są pełni optymizmu. Dlatego też nic dziwnego, że ludzie ich kochają! Są po prostu przepełnieni energią do działania. Zawsze wiedzą, że wszystko się powiedzie. Zazwyczaj tak jest. Dążą do swojego celu. Są też przy tym bardzo towarzyscy, uśmiechnięci. Nie martwią się aż tak bardzo. Każdy człowiek ma jakieś problemy. Jednak właśnie ekstrawertyk nie skupia się na nich. Nie jest skłonny do rozważań nad nimi.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here