Dlaczego warto odwiedzić Tunezję?

0
770
fot. pixabay

Tunezja jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Jest ona bardzo słynna z plażowych kurortów. Poza tym też w tym kraju jest bardzo dużo przepięknych, piaszczystych plaż. Można też dużo pozwiedzać. Na pewno zachwycisz się pustynnymi krajobrazami! Co warto zobaczyć w Tunezji? Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany.

Piękny, księżycowy krajobraz

Jeśli chcesz zobaczyć piękny, księżycowy krajobraz udaj się nad słone jezioro Wielki Szott. To jezioro jest największym na Saharze. To, co ciekawe możesz pokonać je pieszo lub samochodem.

Stolica Tunezji

Stolicą Tunezji jest Tunis. Warto udać się do tego miasta. Na pewno będziesz zachwycony! To tutaj zobaczysz przykłady architektury islamu. W Tunis znajduje się również Muzeum Bardo. Jest ono muzeum archeologicznym.

Czy chcesz zobaczyć kompleksy ruin rzymskich i bizantyjskich?

fot. pixabay

W mieście Subajtila możesz właśnie je zobaczyć! Obejrzeć także możesz łaźnie, kościoły, świątynie. Dlatego naprawdę warto odwiedzić to miasto. Czy ma ochotę pooglądać forum rzymskie? To tutaj możesz. Zresztą jest to jedne z tych najbardziej zachowanych.

Kluby nocne i piaszczyste plaże

Kurort wypoczynkowy Susa właśnie z tego słynie. To tutaj będziesz mógł zobaczyć najlepszych didżejów na świecie! Warto zobaczyć tu stare miasto. Na pewno będziesz mógł tu podziwiać fortyfikacje i zabytkowy wielki meczet z IX wieku. Tutaj będziesz naprawdę mógł wiele kupić! Jest tu mnóstwo sklepów. To więc raj dla tych, co kochają zakupy.

Monasytr, kurort nadmorski

fot. pixabay

Monasytr każdego roku odwiedza naprawdę bardzo duża ilość turystów. Warto tutaj zobaczyć Muzoleum Bourgiby. Prezydent ten został tu pochowany w 2000 roku.

Groty, rafy, wraki statków

Północna i północno-wschodnia Tunezja to wprost raj dla nurków! Można również skorzystać z parasailingu. Zresztą wiele osób się właśnie decyduje na unoszenie na spadochronie. Oprócz tego warto spróbować quady, żeglarstwo, winsurfing, kitesurfing.

Czy chcesz poczuć piękny zapach jaśminu? Udaj się do Hammamet

To wioska rybacka. Naprawdę tutaj zapachy są przepiękne! Na pewno tutaj jest wiele plaż oraz płytki brzeg. Turyści uwielbiają odwiedzać Hammamet.

14 parków narodowych w Tunezji

W Tunezji jest 14 parków narodowych. Natura tutaj wprost zachwyca! Park Narodowy Ichkeul jest tym, którego naprawdę koniecznie musisz odwiedzić, będąc w tym kraju. Zresztą warto wiedzieć jako ciekawostka, że został on włączony w 1980 roku do listy światowego dziedzictwa UNESCO. W parku jest gdzie usiąść. Są ławki oraz stoły piknikowe.

Kuchnia. Smaki tunezyjskie

Kuchnia tunezyjska jest na styku kultur! Dużo świeżych ryb i owoców morza to na pewno! Poza tym harisa, czyli pikantna pasta z papryki. Tunezja również jest słynna ze wyśmienitych win.

Amfiteatr w El Jem

Na pewno warto go zobaczyć na własne oczy. Mógł on nawet pomieścić 35 tysięcy widzów. Zachował się on w naprawdę bardzo dobrym stanie.

Dlaczego warto udać się do Tunezji?

Mieszkańcy Tunezji są bardzo gościnni. Poza tym to tutaj jest mnóstwo piaszczystych plaż. To tutaj jest ciepłe morze oraz także mnóstwo luksusowych hoteli na wybrzeżu. Może także śmiało stwierdzić, że ten kraj to połączenie tradycji islamu z nowoczesnym światopoglądem. Tunezja jest też krajem kontrastów. Jest egzotycznie, ale bezpiecznie!

Ciekawe zabytki medyny w Sousse

Do Sousse przybywa każdego roku duża ilość turystów. Nie da się tu nudzić. Nic dziwnego, że Sousse uważane jest za stolice rozrywki. Na pewno warto tu odwiedzić muzeum archeologiczne.

Kairouan

Kairouan to święte miasto islamu. Bardzo ważny jest tutaj Wielki Meczet z IX wieku.

Domy wykute w skale

Je również naprawdę warto zobaczyć w Tunezji! Znajdują się one w pobliżu miejscowości Matmata.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here