Jak zorganizować wyjazd integracyjny dla pracowników?

0
639
fot. pixabay

Wyjazdy integracyjne dla pracowników są coraz częściej organizowane. Stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Przede wszystkim to dobra forma integracji. Współpraca po takim wyjeździe staje się jeszcze lepsza. Poza tym to dobra okazja do poznania się ze sobą. Wiadomo, że w pracy nie ma się czasu. Ma się zawsze dużo obowiązków. Na kawie podczas przerwy również nie da się porozmawiać na głębsze tematy. Dlatego wyjazd integracyjny dla pracowników to doskonały pomysł. Pytanie: Jak dobrze go zorganizować? Czytaj dalej, jeśli jesteś zaciekawiony. 

Komu powierzyć zadanie organizacji wyjazdu integracyjnego?

Zadanie organizacji wyjazdu integracyjnego najlepiej powierzyć działowi marketingu albo działowi HR.

Jaka to będzie impreza? Charakter wyjazdu integracyjnego

fot. pixabay

Wyjazd integracyjny może przybierać różny charakter. Na wyjeździe może być zorganizowana impreza tematyczna. Propozycji jest mnóstwo. Na wyjeździe mogą być również różnego rodzaju szkolenia połączone oczywiście z integracją.

Od czego zacząć organizację wyjazdu integracyjnego?

Organizację wyjazdu integracyjnego warto zacząć od wyboru miejsca. Może być gdzieś to dalej. Czasami wyjazdy organizowane są za granicą np. Hiszpania, Francja, Włochy. To naprawdę dobry pomysł. Pracownicy mogą poznać innowacyjne pomysły, które stosowane są firmach zagranicznych. Mogę potem przywieź je do swojego kraju. Pracownicy również mogą poduczyć się języka, poznać nową kulturę. To bardzo ciekawe i interesujące. Natomiast wyjazd można też zorganizować w górach, nad morzem w kraju. Istnieje też opcja zorganizowania go bez zmiany miejsca w postaci np. pikniku firmowego, imprezy firmowej. Można w budynku lub  w plenerze. Do tego można zamówić różne atrakcje, które uatrakcyjnią event. Ciekawym pomysłem jest mobilne kasyno. To dobra metoda teambuildingowa. Można również urządzić biesiadę wokół ogniska. Dobra muzyka, rozmowa na pewno zbliżą do siebie pracowników.

Czym dojechać na wyjazd integracyjny?

Należy również ustalić, czym pracownicy będą mieli dojechać na wyjazd integracyjny. Może być to zamówiony autobus. Być może pracownicy dojadą własnymi autami do miejsca.

Czy wyjazd integracyjny jest obowiązkowy?

Zazwyczaj powinien być obowiązkowy. Można go zorganizować w tygodniu lub w weekend. Najlepiej, aby nie był bliżej świąt.

Jak dopasować atrakcje na wyjazd firmowy?

W tym może Ci pomóc agencja eventowa. Atrakcje na wyjazd firmowy powinny być dopasowane do wieku, płci pracowników.

Czas wyjazdy integracyjnego

Oprócz miejsca wyjazdu integracyjnego, należy również ustalić jego czas. Może trwać 2, 3 dni. Wszystko zależy od organizatora.

Przebieg i plan imprezy na wyjeździe firmowym

Należy ustalić, jaki będzie przebieg imprezy na wyjeździe firmowym. Oczywiście na pewno mogą być też szkolenia. Jednak trzeba ustalić, co i kiedy będzie się robić. Należy również zaplanować czas wolny dla pracowników. Może będą chcieli pozwiedzać.

Budżet

Należy również ustalić budżet imprezy. To bardzo ważna sprawa. Organizator będzie miał wtedy rozeznanie, na co może sobie pozwolić, na co nie. To znacznie wpływa na sprawność w organizacji wyjazdu integracyjnego.

Dlaczego warto organizować wyjazdy firmowe?

fot. pixabay

Wyjazd integracyjny pozwoli na poznanie się ze sobą. Dzięki temu atmosfera w pracy później będzie znacznie przyjemniejsza. W pracy zupełnie nie ma czasu się na rozmowy. Poza tym wspólna zabawa na pewno zbliża do siebie pracowników. Buduje szczególną więź. Dlatego też szefowi to bardziej się opłaca. Będzie mógł liczyć na wyższe wyniki w pracy. Ludzie bowiem są bardziej wtedy zmotywowani, zadowoleni, w dobrych humorach. Poza tym podczas wyjazdu integracyjnego będzie mógł odkrywać umiejętności swoich pracowników. Zobaczy, czy są komunikatywni, jak radą sobie w sytuacjach stresowych, czy są dyplomatyczni itp. Poza tym jeszcze tam organizowane są szkolenia. Nowa wiedza na pewno się przyda! Do tego jeszcze zdobywana w przyjemnych warunkach!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here