Kawa ma liczne właściwości lecznicze. Przekonaj się jakie!

0
844
fot. pixabay

Okazuje się, że kawa ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. Ma ona bowiem wiele właściwości leczniczych. Ziarna kawy są wysoko cenione! Dzięki nim wolniej się zestarzejesz! Czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowana na temat kawy.

Z czego pochodzi kawa?

Warto wiedzieć, że kawa uzyskiwana jest z zielonych krzewów kawowców. Dokładnie z ich owoców. Pestki stają się brązowe na skutek prażenia i suszenia.

Kofeina

Oczywiście jak powszechnie wiadomo kawa jest źródłem kofeiny. Poza tym także warto wiedzieć, że jest to naprawdę ceniony składnik kawy. To właśnie dzięki niej ma ona właściwości lecznicze.

Właściwości lecznicze kawy. Kawa dobra na poprawę koncentracji i pamięci

fot. pixabay

Kawa dobrze działa na układ nerwowy. Dlaczego? W niej bowiem znajduje się teobromina, kofeina i teofilina. Powoduje to szybszy przepływ impulsów elektrycznych w mózgu. Bardzo pobudza umysł. Dzięki niej również łatwiej jest się skoncentrować. Pamięć krótkotrwała także staje się lepsza.

Antyoksydanty

Musisz sobie również uświadomić, że kawa jest źródłem antyoksydantów takich jak kwas kawowy i kwas chlorogenowy. Dzięki nim organizm jest oczyszczany ze szkodliwych toksyn. Jednak również te właśnie antyoksydanty usprawniają mechanizmy obronne organizmu. Okazuje się, że kawa może tak chronić przed niektórymi chorobami nowotworowymi.

Kawa dobra na odchudzanie

Dlaczego kawa jest dobra na odchudzanie? To proste! Kofeina przyspiesza metabolizm. Zwłaszcza przyspiesza spalanie tłuszczów. Warto więc ją pić, gdy zmagasz się z nadwagą.

Kofeina i alergie

Okazuje się nawet, że kofeina może być przydatna w leczeniu różnych alergii. Warto ją pić, gdy ma się astmę. Kofeina powoduje, że tych duszności jest mniej.

Dobroczynny wpływ kawy na zdrowie

Kawa ponadto również zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona i Alzheimera. Tak samo jest również z cukrzycą typu 2.

Kosmetyki

fot. pixabay

Warto także wiedzieć, że kofeina to jeden ze składników kosmetyków przeciwstarzeniowych. Ma ona bowiem właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Warto pić kawę przed treningiem

Naprawdę warto sięgnąć po kawę przed treningiem. Okazuje się, że może ona zwiększyć wytrzymałość. Poza tym powoduje ona mniejszy zmęczenie po treningu. Wystarczy tylko po nią regularnie sięgać.

Kawa dobra na depresję. Zmniejsza ona ryzyko tej choroby

Kawa jest również dobra na depresję. Prawdopodobnie po wypiciu kawy poziom dopaminy i serotoniny wzrasta. Są to substancje, która odpowiedzialne są za dobry nastrój. Ekspresso jest bardzo dobre właśnie na depresję! Jeśli je lubisz, pij je. Możesz także pić latte. Twoje samopoczucie na pewno ulegnie pozytywnej zmianie!

Na serce

W kawie znajdują się substancje chemiczne, które chronią tętnice i mają właściwości przeciwzapalne. Jednak pamiętaj, zbyt dużo kofeiny to też nie dobrze. Nie dostarczaj jej organizmowi w nadmiarze.

Dlaczego sięgamy po kubek z kawą?

Oczywiście chcemy dostarczyć sobie energii. Kofeina rozbudza, daje zastrzyk energii! Na pewno dzięki kawie pokonasz uczucie senności oraz zmęczenia.

Kawa na dłuższe życie

Składnik kawy odpowiada za długowieczność. Pij kawę, a będziesz żył długo dłużej.

Kawa i seks

Warto również sobie uświadomić, że nie tylko na serce kawa ma dobry wpływ, ale również na krążenie krwi i naczynia krwionośne. Dzięki temu seks jest zdrowszy. U mężczyzn, którzy piją kawę częściej rzadko dochodzi do zaburzeń erekcji. Jak widzisz, warto po nią sięgać. Poza tym również kofeina zwiększa ruchliwość plemników. Dzięki temu właśnie szansa na poczęcie dziecka jest dużo większa.

Redukcja stresu i zapach kawy

Kawa pachnie przepięknie. Mało kto nie lubi jej zapachu. Dzięki temu właśnie stres jest redukowany. Poranek z kawą jest znacznie przyjemniejszy. Twoje samopoczucie jest dużo lepsze. Czujesz się dużo lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here