Kierownicze stanowisko i ubiór

0
850
fot. pixabay

Pamiętaj, wygląd jest bardzo ważny. Ubiór ma znaczenie. Jeśli jesteś na kierowniczym stanowisku, musisz mieć jakiś dress code do pracy. Oczywiście kierowniczki zawsze mają wysokie umiejętności merytoryczne, ale także elegancko się ubierają. Musisz wiedzieć więc, co na siebie założyć.

Co to jest dress code?

Dress code oczywiście mówi o tym, w co powinnaś się ubrać do pracy. To taki trochę zbiór zasad. Są również informacje, jaki makijaż jest stosowny, a jaki nie. Może strój służbowy kojarzy Ci się, że jest nudny? Wcale taki być nie musi. Kobiety naprawdę mają w czym wybierać, jeśli chodzi o ubrania.

Dlaczego osoba na kierowniczym stanowisku musi ściśle przestrzegać dress code’u?

fot. pixabay

Osoba na kierowniczym stanowisku jest wizerunkiem firmy. Dlatego też szczególnie musi ona stosować się do zasad, jak się ubrać. Musisz więc koniecznie zapoznać się właśnie z tymi zasadami dress code’u, aby wiedzieć w co się ubrać. Wszystko jednak zależy od tego, czym się firma zajmuje. Przykładowo jeśli jest ona designerska, no to np. szefowa może ubrać jakieś oryginalne dodatki. Podkreśli właśnie indywidualizm marki. Pamiętaj strój do pracy nie musi być nudny, sztywny. Może być bardzo oryginalny, ale też przy tym elegancki. Najważniejsze też, aby był czysty i schludny.

Fryzury

Dobrze by było, aby fryzura była upięta. Jeśli masz długie włosy to szczególnie. Może być to kok, kucyk. Ważne, aby były ładnie uczesane.

Dodatki

Torba powinna być elegancka. Torby worki, plecaki są niedopuszczalne. Najlepiej, aby była ona sztywna. Biżuteria nie powinna być duża. Dobrze, aby była taka bardziej delikatna. Nie musi być jej dużo. Właśnie im mniej, tym lepiej.

Buty do pracy

Buty do pracy nie mogę mieć odkrytych palców. Obcas również nie może być za wysoki. Na pewno sprawdzą się klasyczne szpilki!

Konkretne propozycje stylizacji

fot. pixabay

Klasyczna sukienka jest jak najbardziej odpowiednia do pracy. Postaw na takie kolory jak np. beżowy, czarny. Muszę one być stonowane. Koszula i żakiet również są jak najbardziej odpowiednie. Możesz również wybrać spódnice. Dobrym wyborem jest ołówkowa.

Podstawowe zasady, co do ubioru do pracy

Twoje ubranie musi być schludne, czyste i wyprasowane. Najlepiej, aby Twoja kreacja była odpowiednio dobrana do Twojej sylwetki. Nie możesz też np. założyć krótkiej spódniczki. Nie możesz też mieć dekoltów.

Czy kobieta w garniturze do pracy dobrze wygląda?

Garnitur to odpowiedni wybór dla kobiety do pracy. Przede wszystkim kierownicza w tym stroju wygląda bardzo profesjonalnie.

Kamizelka w męskim stylu

Kamizelka dla kobiety pasuje jak najbardziej. Jest też poza tym bardzo modna. Wygląda na kobiecie elegancko. Do biura jak najbardziej pasuje.

Czy dla pracownika ubiór szefa ma znaczenie?

Szef jest reprezentantem firmy. Ubiór może wzbudzić respekt. Dlatego też, jeśli jesteś na kierowniczym stanowisku, szczególną wagę powinieneś przyłożyć do kreacji. Pracownicy raczej nie zwracają uwagę na to, jak ich szef jest ubrany. Jednak dobry kierownik musi motywować. Powinien również wzbudzać zaufanie. Dlatego też strój ma ogromne znaczenie. Ludzie powinni czuć się dobrze z szefem, a właśnie stylizacja jak najbardziej działa na ten aspekt.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubrań do pracy?

Nie musisz wydawać fortuny, zmieniać całe garderoby. Jednak musisz zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Jeśli kupujesz ubrania do pracy, zwróć uwagę na jakość wykonania, materiał. Pamiętaj, im wyższa jakość tym lepiej. Dłużej będziesz mogła mieć ten ciuch. Po kilku praniach również będzie mógł się prezentować naprawdę bardzo dobrze. To, żeby był wygodny to również istotna rzecz.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here