Jak ubrać się na uroczystość taką jaką jest pogrzeb?

0
881
fot. pixabay

Jak wiesz na pogrzeb musisz ubrać się bardzo stosownie. Pogrzeb to uroczystość o bardzo podniosłym charakterze. Każdy z nas musi brać udział w tej uroczystości. Niestety, śmierć jest taką koleją rzeczy. Ważne jest, aby naprawdę ubrać się odpowiednio na to smutne wydarzenie.

Kolor czarny

Oczywiście musisz założyć na siebie kolor czarny. Prawie każdy tak na tą uroczystość idzie ubrany. Raczej wszyscy idą na pogrzeb w czerni. Najbliższa rodzina na pewno. Inni również powinni. Ten kolor ma odzwierciedlać ból po stracie danej osoby. W pewien sposób jest również wyrazem szacunku do niej.

Czy kolor inny niż czarny jest dopuszczalny na pogrzeb?

fot. pixabay

Najbliższa rodzina musi i zawsze ubiera się na pogrzeb swojego bliskiego w kolor czarny. Jednak czy osoby niespokrewnione mogą ubrać się w inny kolor? Jest to dopuszczalne. Jednak dobrze by było, aby ubiór był stonowany, bardziej w ciemnych odcieniach. Oprócz czarnego jest także opcja grafitu. Można nawet ubrać się w kolor szary. Pamiętaj, że inne kolory np. jaskrawe nie wchodzą w grę. To już by było lekceważenie tej uroczystości.

Pora roku i strój na pogrzeb

fot. pixabay

Pamiętaj musisz także zwrócić uwagę na porę roku, w jakiej odbywa się pogrzeb. Np. w zimę koniecznie musisz pomyśleć o czarnym płaszczu i berecie. Przecież nie może być Ci zimno. Na dworze stoi się dość długo. Musisz to też rozważyć. Strój jednak musi być stosowny i odpowiedni niezależnie od pory roku. Poza tym musisz sobie uświadomić, że przecież w kościele też nie jest ciepło. Nie często są one ogrzewane. Dlatego koniecznie musisz ubrać się ciepło! W lato również musisz mieć stosowny strój. Może być to czarna sukienka lub czarna bluzka i dłuższa spódnica.

Jaki jest odpowiedni strój na pogrzeb?

Odpowiedni strój na pogrzeb jest schludny, czysty. Musi wyglądać elegancko. Nie możesz przyjść w dresach na pogrzeb! Wygląd odzwierciedla powagę całej uroczystości. Należy oddać odpowiedni szacunek osoby zmarłej. Krótka sukienka nie jest odpowiednim wyborem na pogrzeb. Uważaj więc na to.

Dodatki do stroju na pogrzeb

Musisz także dobrać odpowiednie dodatki na pogrzeb. Możesz założyć buty z zakrytymi placami i pięto. Szczególnie tu mowa o pogrzebie w lato. Nie można sobie pozwolić na odkryte palce. To nie wygląda za dobrze, jeśli się idzie na taką uroczystość. Najlepiej, jeśli kobieta decyduje się na buty na wysokim obcasie to takie, które nie mają tego obcasa zbyt wysokiego. Jeśli zaś wybierasz botki, balerinki to wybierz te, które nie mają zdobień np. cekinów.

Torebka na pogrzeb

Torebka na pogrzeb powinna być mniejszych rozmiarów. Powinna także nie mieć żadnych zdobień. Najlepiej żeby była w kolorze czarnym lub w ciemniejszych odcieniach.

Pogrzeb to uroczystość, która wymaga wyczucia

Pamiętaj, że pogrzeb to taka uroczystość, na którą naprawdę musisz ubrać się stosownie i odpowiednio. Tym sposobem okażesz szacunek osobie zmarłej. Twój strój koniecznie musi być skromny. Kieruj się prostotą. Jednak ubranie na pogrzeb nie powinno być luźne. Nie może też jakoś wyróżniać się, czy rzucać w oczy! Mężczyźni mogą założyć białą koszulę i garnitur. Oczywiście najlepiej, żeby był to czarny garnitur i bez połysku. Zamiast czarnego, możesz także założyć granatowy. Może się tak zdarzyć, że nie masz w szafie czarnego. W tym przypadku wybierz opcję ciemnych spodni, marynarki i białej koszuli.  Smoking nie jest odpowiedni. Raczej nie powinieneś go ubierać na pogrzeby. Buty również musisz mieć eleganckie. Nie zakładaj butów sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here