Jak być lepszą wersją siebie?

0
790
fot. pixabay

Każdy człowiek się rozwija. Dąży do tego, aby być lepszym. Lepszy człowiek to bardziej szczęśliwy człowiek. Każdy ma swoje cele, marzenia, ambicje. Powinieneś więc dążyć do tego, co sobie w życiu zaplanowałeś. Dobrym sposobem jest wizualizacja!

Najważniejsze jest być sobą

Najważniejsze jest starać się, aby być sobą. Trzeba do tego też mieć dużą odwagę. Najważniejsze jest również to, aby mieć swoje zdanie na każdy temat oraz poglądy. Bycie sobą to bycie również osobą asertywną. Nie możesz ulegać wpływom. Godzić się tylko na to na, co chcesz się godzić.

Akceptuj siebie w pełni

Ważne jest także, aby akceptować siebie w pełni. Jeśli zaakceptujesz siebie, będziesz mogła się rozwijać. Stawać się lepszą wersją siebie. Nie każdy jest idealny. Każdy ma swoje wady i zalety. Ważne jest to, aby sobie to uświadomić.

Musisz sobie uświadomić, czego chcesz

fot. pixabay

Jeśli sobie uświadomisz sobie to, co chcesz, łatwiej będzie Ci to osiągnąć. Jeśli np. chcesz przystojnego mężczyznę, to musisz sobie wyobrazić, jaki chcesz, aby był.

Nie myśl stereotypowo. Ustal to, co Ty chcesz

W dzisiejszym świecie łatwo się pogubić. Powinieneś dotrzeć do własnego ja i uświadomić sobie, co Ty byś chciał. Twoje życie wtedy będzie szczęśliwsze. Jeśli nie będziesz się słuchał siebie, to dojdziesz do miejsca, w którym nie chciałbyś być. Nie będziesz wtedy usatysfakcjonowany. Zawsze staraj się być autentyczny. Społeczeństwo bardzo często stara Ci się narzucić, jak myśleć, co robić, co mówić. Próbuj być sobą. Myśl niestereotypowo! Staraj się podążać własną ścieżką.

Obserwuj siebie

Obserwuj samego siebie. Jak się zachowujesz w różnych sytuacjach. Przyjrzyj też się swoim cechom charakteru. Doceń swoje pozytywne strony. Wyobrażaj sobie też lepszą wersją siebie.

Co ułatwia w stawaniu się lepszą wersją siebie?

Na pewno szczerość, ciekawość i otwartość. To pomaga! Szczerość oznacza, że możesz porozmawiać ze sobą jak z przyjacielem. Oszukiwanie się nie pomaga w tym, aby stać się lepszą wersją siebie. Ciekawość wiąże się z tym, że chcemy się czegoś nowego nauczyć, sięgnąć po jakąś książkę. Wiedza czyni nas lepszymi ludźmi. Dzięki poznawaniu nowych rzeczy, rozwijamy się. Dążymy tym samym do lepszej wersji siebie. Otwartość, tutaj chodzi szczególnie na to, abyśmy mieli odwagę godzić się na korzystne dla nas propozycje.

Skup się na teraźniejszości. Patrz pozytywnie w przyszłość. Zapomnij o przeszłości

fot. pixabay

Z przeszłości powinniśmy tylko wyciągać wnioski. W tym celu, abyśmy mogli być lepszymi ludźmi powinniśmy skupić się na tym, co jest teraz. Starać się odpędzać czarne, negatywne myśli. Patrzeć w przyszłość jak na coś lepszego!

Bądź gotowy na przeszkody!

Jeśli człowiek do czego dąży to nie obędzie się bez porażek. Musisz na nie się przygotować. One też bardzo wiele mogą Cię nauczyć. Każdy człowiek, który odniósł sukces, miał na swojej drodze wiele przeszkód, które musiał pokonać.

Być dla siebie dobry

Nie być dla siebie zbyt krytyczny. Być dla siebie dobry. Nie oznacza to folgowanie sobie we wszystkim. Musisz mieć rozsądek! Rób to, co Cię uszczęśliwia. Musisz sobie uświadomić też, że relaks i odpoczynek też jest ważny!

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Staraj się otaczać ludźmi, którzy są pozytywni. One na pewno będą dla Ciebie dużą motywacją do zmiany na lepsze. Dzięki nim będziesz mógł też się stać lepszym człowiekiem. Oni też dadzą Ci dużo wiary w siebie.

Czas dla siebie jest bardzo ważny. Każdego dnia powinieneś go wygospodarować dla siebie

Czas dla siebie też jest bardzo ważny. To też rodzaj szacunku do siebie.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here