Jak być dobrym mężem?

0
790
fot. pixabay

Wiele Panów uważa, że jeśli już zawarło się małżeństwo, to nic nie musi robić. Jednak takie przekonanie jest niepoprawne. Jeśli nie będziesz starał się dalej o swoją partnerkę, Twój związek może przemienić się w rutynę.  Jak być bardziej kochającym mężem? Czytaj dalej, jeśli jesteś zaciekawiony. 

Nie narzekaj na żonę

Przestać narzekać na żonę, szukać alternatyw. Nie wyobrażaj sobie, co by było gdyby Twoja kobieta była lepsza, inaczej się zachowywała. Nie ma czegoś takiego jak związek idealny. Są wzloty i upadki. Im prędzej sobie to uświadomić tym lepiej. Doceniaj swoją partnerkę. Praw jej komplementy.

Bądź zawsze miły dla swojej żony

Bądź dla swojej partnerki uprzejmy. Dużo rozmawiaj ze swoją żoną na różne tematy. Możesz z nią pogadać o pracy, rodzinie, aktualnych wydarzeniach. Dzięki rozmowie partnerzy mogą bardziej się rozumieć nawzajem. To tworzy silną więź i poczucie bezpieczeństwa.

Nie owijaj w bawełnę

fot. pixabay

Staraj się nie owijać w bawełnę. Mów jasno i prosto. Jeśli się kłócisz, rób to mądrze. Nigdy nie komplikuj sprawy. Najlepiej jest rozmawiać ze swoją ukochaną o swoich wątpliwościach od razu. Musisz też uszanować to, że Twoja żona może mieć inny punkt widzenia na daną sprawę.

Ustal, jakie są Twoje priorytety

Gdy kariera staje się najważniejsza, dochodzi do tego, że małżeństwo zaczyna się psuć. Dobrze by było, aby chociaż jedna strona nie była tak materialistyczna. Poza tym wyraźnie widać, że pary, które patrzą tylko na stan konta, nie są tak szczęśliwe.

Jak być lepszym mężem? Zrób zakupy, przygotuj posiłek

Żona często robi listę zakupów. Weź ją od niej i po pracy zrób zakupy. Mogą być one ciężkie. Dzięki temu, że Ty to zrobisz, żona nie będzie musiała dźwigać. Tak samo, gdy wcześniej wrócisz z pracy, zrób żonie posiłek. To będzie naprawdę dla niej bardzo przyjemne.

Zawsze dbaj o siebie

fot. pixabay

Kobiety bardzo lubią zadbanych mężczyzn. Staraj się być tak atrakcyjny, jak byłeś, gdy ona Cię poznała. Pamiętaj atrakcyjność jest bardzo istotna. Powinieneś też uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Brzuszek jest nie za estetyczny. Kobiety nie lubią.

Bądź zabawny

Rozśmieszaj swoją żonę. To na pewno poprawi jej humor i samopoczucie.

Raz za czas zabierz gdzieś swoją żonę

Zainteresuje się Tobą jeszcze bardziej, jak ją gdzieś zabierzesz. Może weekend w spa, nad morzem, w górach, w jakiś dobrym hotelu. Może być też to spontaniczny wypad do kina, do teatru, do restauracji. To na pewno polepszy jej humor. Będzie wiedziała, że dalej nią się interesujesz. Dużo w tym zresztą romantyzmu!

Kobiety lubią dużo rozmawiać. Być dla niej dobrym słuchaczem

Wysłuchaj swoją żonę. Nie spiesz się z tym, co Ty chcesz odpowiedzieć. Poczekaj. Być cierpliwy.

Wyręcz ją w domowych obowiązkach. Zajmij się dziećmi

Gdy Ty zajmiesz się dzieciakami, to znaczy umyjesz je, nakarmisz, pobawisz się z nimi, odrobisz z nimi lekcje, to na pewno żona będzie mogła wtedy odpocząć. Będzie mogła zrobić sobie relaks. Możesz te zabrać dziecko na cały dzień. Twoja ukochana będzie miała wtedy czas dla siebie.

Nie myśl w kategorii JA

Zacznij myśleć w kategorii MY. Czasami bywa to trudne. Zdarza się, że wiele osób z tym walczy. Jednak właśnie na tym polega związek, miłość i kochanie.

Wspólne dobro jest najważniejsze

Powinieneś myśleć o wspólnym dobru. Nie mieć albo starać się nie mieć egoistycznych zachcianek. Ciężko jest pielęgnować miłość, jeśli się tego nie rozumie. Okazuj również swojej żonie uczucia. To bardzo ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here