Odzież na polowanie – najważniejsze elementy garderoby

0
637

Wyprawa na polowanie wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim – należy zgromadzić odzież, z której będziemy w czasie polowania korzystać. Powinna być wygodna, solidnie wykonana, wytrzymała, odporna na działanie różnych czynników oraz wyposażona w specjalne udogodnienia. Poniżej podpowiemy – jak skompletować strój myśliwski, by wyprawa na polowanie przebiegała sprawnie i komfortowo.

Odzieży myśliwska – wytrzymała, bezpieczna i wygodna

Odzież myśliwska jest dedykowana właśnie na wypady na polowanie. Jej wyjątkowość tkwi w dużej wytrzymałości, odporności oraz wygodzie w czasie w noszenia. Najważniejsze elementy odzieży łowieckiej to przede wszystkim: kurtki, spodnie, kamizelki, bieliznę i nakrycie głowy.

Kurtki myśliwskie mają za zadanie chronić organizm przed niskimi temperaturami oraz oddziaływaniem opadów atmosferycznych – śniegu, deszczu, gradu. Ważny jest odpowiedni kamuflaż, który gwarantują kurtki pokryte motywem khaki, a także obecność dodatkowych kieszeni. Warto rozważyć zakup kurtek z motywem khaki invisible – który czyni myśliwego niemal „niewidocznym” na tle leśnego krajobrazu. Kurtki takie oferuje m.in. sklep myśliwski Do Lasu. Ponadto, ważny jest materiał, z którego kurtkę wykonano oraz obecność dodatkowych warstw wzmacniających lub izolujących.

Spodnie powinny być wytrzymałe i odporne na ścieranie. Ważna jest również duża liczba kieszeni – w których będziemy przechowywać wszystkie potrzebne gadżety i drobne sprzęty. Wybierając materiał, warto zwrócić uwagę, by w trakcie przemieszczania się nie szeleścił. Dzięki temu łowienie zwierzyny będzie przebiegać sprawniej. Oprócz motywów khaki często wybierane są odcienie zieleni i brązu.

Koszule i swetry myśliwskie są wykorzystywane przede wszystkim w celach praktycznych. Powinny być wykonane z materiałów oddychających, które będą aktywnie wentylować powierzchnię skóry. Ponadto, powinny być stosunkowo elastyczne – nie krępować ruchów myśliwego w czasie polowania. Na czas długiego polowania – polecamy zwrócić uwagę na parametry izolacyjne: im dłużej myśliwy będzie przebywał na świeżym powietrzu, tym bardziej wyziębić może się jego organizm. 

Najważniejsze dodatki w garderobie myśliwych

Kamizelki myśliwskie to praktyczny element w garderobie myśliwych. Ich zaletą jest duża liczba kieszeni, w których można przechowywać pomocne akcesoria.

Bielizna myśliwska powinna przede wszystkim izolować termicznie organizm. Szczególnie gdy myśliwy wybiera się na polowanie nocą, lub w okresie zimowym. Wówczas, ekspozycja na niskie temperatury może doprowadzić do wyziębienia organizmu. By się przed tym zabezpieczyć, należy wybrać właśnie bieliznę myśliwską.

Czapki myśliwskie chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, w tym także nadmiarem słońca. Warto z nich korzystać zarówno zimą jak i latem – głowa to ta część organizmu, przez którą tracimy najwięcej ciepła. Dlatego jej zabezpieczenie jest ważne nie tylko dla przebiegu polowania, ale również zdrowia myśliwego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here