Chrom na odchudzanie

0
1398
chrom na odchudzanie

Nadeszła niemal wiosna, już niedługo przyjdzie lato, a ty wciąż czujesz, że masz sporo kilogramów do zrzucenia więc zaczynasz się zastanawiać, jak zrzucić ten zbędny balast. W poszukiwaniu magicznych składników przeglądasz internet, szukasz tego idealnego produktu, który umożliwi ci spadek z wagi. Tym razem możemy zobaczyć jak działa chrom na odchudzanie i czy warto bardziej się przyjrzeć temu pierwiastkowi chcąc stracić te kilka kilogramów.

Jeśli jeszcze nie spotkałaś się z terminem chrom, jest to suplement diety, który często wspomaga odchudzanie. Gdzie jest jego magia? W tym, że zmniejsza chęć sięgnięcia po coś słodkiego. W takim razie jeśli jesteś słodkim łasuchem i nie wyobrażasz sobie dnia bez zjedzenia do kawki drożdżówki bądź czekolady może warto się zastanowić nad tym suplementem diety.

Chrom prócz tego, że hamuje apetyt na słodkie ma również niebagatelne znaczenie w naszym organizmie i spełnia wiele ważnych funkcji. Bierze udział w kontrolowaniu stężenia cukru we krwi. Jest też jednym z elementów składowych enzymów trawiennych. Jego funkcją jest też wspomaganie syntezy kwasów tłuszczowych.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że zarówno niedobór jak i nadmiar chromu w naszym organizmie może być szkodliwy. Więc w pędzie odchudzaniu, nie możemy przesadzić z tym suplementem diety. Niedobór tego pierwiastka powoduje bóle głowy, irytację, dziwne zmęczenie oraz zniechęcenie także zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę bądź miażdżycę. Natomiast nadmiar może łatwo prowadzić do chorób nowotworowych oraz może powodować niszczenie struktur DNA.

Czy suplement diety posiadający chrom pomoże tobie w diecie? Niestety odpowiedź nie jest jednoznaczna, każdy organizm jest inny, a co za tym idzie jeden człowiek z zachwytem będzie ci opowiadał jak pomógł mu chrom na odchudzanie, drugi puknie się w czoło i stwierdzi, że nie widział chociażby minimalnego efektu, by suplementy diety z chromem działały i wspomagały odchudzanie. Jednak jeśli zdecydujemy się po suplementy posiadające trzeba pamiętać, by razem z tym dbać o odpowiednią dietę, która będzie połączona z regularną aktywnością fizyczną. Niestety chrom nie jest magicznym produktem, który umożliwi ci zrzucenie kilogramów jak użyjesz kilku tabletek.

Jeśli nie chcesz korzystać z suplementów diety jednak chrom wciąż wydaje ci się zachęcający możesz go spożywać wraz z produktami naturalnymi. Gdzie go znajdziesz? Owoce morza takie jak małże lub ostrygi, orzechy brazylijskie, drożdże, kukurydza, żółtka jaj, pomidory.

W takim razie powodzenia w diecie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here